Kraj

Tęczowa flaga obok polskiej na czubku Sejmu? Scheuring-Wielgus złożyła obietnicę środowiskom LGBT

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus podczas wiecu LGBT w Toruniu złożyła obietnicę, zgodnie z którą na czubku budynku sejmowego zawiśnie tęczowa flaga obok biało-czerwonej.

Była polityk Nowoczesnej na samym początku swojego apelu zwróciła się do “wszystkich osób nieheteronormatywnych”, wyszczególniając z tej grupy młode osoby. Zapewniła ich, że nie są sami i nie muszą się bać, a tym bardziej popełniać samobójstw. Stwierdziła, iż mogą liczyć na wsparcie wielu organizacji, jeśli będą mieli jakiś problem.

Następnie starała odniosła się do wszystkich przeciwników LGBT stwierdzając, iż tęcza nie jest zagrożeniem dla rodzin, a jedynie “symbolem dumy i wolności” czy też ostatnio “symbolem walki o wolność i równość wszystkich wykluczanych osób”. Stwierdziła również, iż sprawa LGBT nie jest tematem zastępczym, a walką o prawa człowieka, osób dyskryminowanych, które nazwała “psim obowiązkiem”.

Na sam koniec złożyła pewną obietnicę środowiskom LGBT.

-Ta flaga, którą trzymam w ręku, moja domowa tęcza miała okazję być na terenie Sejmu 6 sierpnia. Udało się ja wnieść. Obiecuję wam, że ta flaga jeszcze kiedyś zawiśnie na czubku Sejmu obok flagi biało-czerwonej. Obiecuję wam to – powiedziała poseł Lewicy.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij