Świat

Rosja ma już szczepionkę na koronawirusa. Putin: “Zaszczepiłem swoją córkę”

W czasie posiedzenia rosyjskiego rządu Władimir Putin poinformował, że Rosjanie jako pierwsi na świecie zarejestrowali i wprowadzili do użytku szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Prezydent Rosji dodał, że szczepionka przeszła wszelkie testy i jest bezpieczna, czego najlepszym dowodem ma być to, iż… Putin zaszczepił już jedną ze swoich córek.

Polityk przyznał, że jedna z jego córek przyjęła szczepionkę “i wzięła udział w eksperymencie”. Po przyjęciu odpowiedniej dawki dziewczyna miała podwyższoną temperaturę do 38 stopni, następnego dnia powyżej 37 stopni. Po drugim zastrzyku czuła się już dobrze.

– U wielu ludzi w ogóle nie ma żadnych objawów i podniesionej temperatury, wszystko odbywa się tak, jakby w ogóle niczego nie robiono – tłumaczył Putin.

Rosja w pierwszej fazie chce szczepić przede wszystkim pracowników medycznych i nauczycieli.

Środowiska naukowe są ostrożne w komentarzach dotyczących rosyjskich badań, ale większość zachowuje daleko idący sceptycyzm co do jakości szczepionki, która nie przeszła 3 fazy badań (ta trwa kilka do kilkunastu miesięcy i obejmuje testy na dużej populacji).

 

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij