Publicystyka

Ostre komentarze po ucieczce dyrektora radia przed “lewicową dyktaturą”. Ziemkiewicz przesadził?

Odejście Piotra Jedlińskiego z “Radia Nowy Świat” wywołało ogromną kontrowersję oraz dyskusję w polskim społeczeństwie. W mediach społecznościowych nie brakuje krytycznych opinii pod adresem środowisk LGBT, którego naciski doprowadziły do takiej decyzji. Niektóre z komentarzy są bardzo ostre.

Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa Radia Nowy Świat. Powodem były silne naciski środowiska LGBT, oburzonego zachowaniem byłego dziennikarza radiowej Trójki, który określał zatrzymanego Michała Sz., identyfikującego się jako “Margot”, męskimi zaimkami zamiast żeńskimi. Nie pomogły mu nawet tłumaczenia, iż nie miał na celu nikogo urazić, a jedynie próbował bronić “niezależność radia od nacisków opinii publicznej”.

Decyzja Jedlińskiego oraz Radia Nowy Świat odbiła się szerokim echem w polskim społeczeństwie. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy odnoszących się do całej sytuacji, a spora część z nich to negatywne opinie na temat tej sprawy. Jednym z takich wpisów jest z pewnością tweet Rafała Ziemkiewicza, który przypomniał jaką lewica robiła aferę, kiedy piosenkę Kazika przesunięto z listy przebojów Trójki z pierwszej pozycji na czwartą, a teraz naciskają na wyrzucenie dziennikarza, który kieruje się przesłankami faktycznymi.

Oto “Unsere Kampf” PO i zdegenereowanych “elit” 3RP – czytamy w ostrym komentarzu publicysty.

Do sprawy odniósł się również Patryk Jaki. Europoseł wprost napisał, iż dla niego Michał Sz. to nie jest “żadna kobieta, tylko mężczyzna i bandyta”. Jak sam przyznaje nikt go za to z pracy nie wyrzuci, dlatego też uznaje, iż warto stać po stronie wolności i zdrowego rozsądku, zamiast cenzury i poprawności politycznej.

Ciekawym komentarzem podzielił się również członek Porozumienia Petros Tovmasyan.

Ależ to jest piękny finał, Jedliński uciekł z radiowej trójki w obawie przed “pisowską dyktaturą” w której od lat mówił i robił co chciał, żeby skończyć w lewackim zamordyzmie Radia Nowy Świat z którego wywalili go za nazwanie faceta facetem – czytamy w jego wpisie.

Podobnych opinii jest w mediach społecznościowych bardzo wiele.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij