Publicystyka

Immunitety dla osób LGBT? “Takie prawo nam się po prostu należy”

Zatrzymanie Michała Sz. identyfikującego się jako “Margot” wzbudziło skrajne emocje w społeczeństwie polskim i na nowo rozgrzało dyskusję na temat LGBT. Osoby z tęczowego środowiska coraz bardziej uważają, iż są w naszym kraju dyskryminowane i chcą przyznania im większych praw, a nawet przywilejów. Jedna z użytkowniczek Twittera szczególnie zaszokowała swoim pomysłem, w którym domaga się, aby osobom LGBT przyznano… immunitety.

Aktywista kolektywu “Stop Bzdurom” został w ubiegły piątek przewieziony do aresztu, na w skutek zmiany środka zapobiegawczego zastosowanego przez sąd. Cała sprawa wzbudziła szeroki sprzeciw środowiska LGBT, które próbowało utrudnić policjantom przewiezienie “Margot”. Ostatecznie protest przerodził się w starcia z policjantami, którzy zostali zmuszeni do zatrzymania ok. 48 najbardziej agresywnych osób.

Zdarzenie doprowadziło do rozgrzania na nowo dyskusji na temat LGBT w polskim społeczeństwie. Coraz częściej przedstawiciele tego środowiska mówią o dyskryminowaniu ich przez obecne władze oraz służby mundurowe, dlatego też domagają się przyznania im praw, które formalnie miałyby zapewnić im ochronę przez przejawami uprzedzeń w stosunku do ich grupy.

Solidarność z tęczowym środowiskiem wyrazili politycy Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej, którzy starali się wspierać zatrzymanych aktywistów po piątkowych protestach. Jedną z takich osób był również Rafała Trzaskowski, wyrażający w mediach społecznościowych głęboki sprzeciw wobec wszelkiej dyskryminacji. To właśnie pod jednym z jego wpisów pojawił się szokujący pomysł jednej z użytkowniczek, która domagała się… przyznania immunitetów osobom LGBT, na takiej samej zasadzie, jakiej przysługują np. parlamentarzystom.

To powinno być naszym celem, to trzeba wymóc na rządzących. Takie prawo nam się po prostu należy – uważa zwolenniczka LGBT.

„My się tylko chcemy odwiedzać w szpitalach” odc. 58643916702A potem jeszcze tramwaje „tylko dla”

Opublikowany przez Żelazna logika Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Do wpisu odniósł się również Roman Giertych, który nie był zbyt entuzjastycznie nastawiony wobec tego pomysłu.

-Mówiłem, że te środowiska będą za moment oskarżać PO, Hołownię, a nawet Czarzastego, że są homofobiczni, bo nie chcą się zgodzić na immunitet dla osób LGBT. Radykalizm zawsze eskaluje żądania. A wszystko to woda na młyny PiS – czytamy we wpisie prawnika.

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij