Publicystyka

Rosati porównał policję do ZOMO. Internauci zauważyli niewygodny fakt

Dariusz Rosati dołączył do chóru polityków opozycji krytykujących polską policję. Internauci wytknęli mu pewien fakt z jego przeszłości.

W piątek policja aresztowała aktywistę LGBT Michała Sz. ps. Margot, który decyzją sądu trafi na dwa miesiące do aresztu tymczasowego. W trakcie tego aresztowania inni aktywiści zorganizowali protest podczas którego doszło do starć z policją. Aresztowano 48 osób.

Poseł KO Dariusz Rosati dołączył do polityków opozycji którym działanie policji się nie spodobało. „Brutalna reakcja policji wobec działaczy LGBT ma na celu przekonanie społeczeństwa, że LGBT jest zagrożeniem dla Polski. Ma odwrócić uwagę od powrotu pandemii i PiSowskich afer.” – napisał na Twitterze – „Przypomniał mi się 1968 rok kiedy pałowało nas ZOMO na Krakowskim Przedmieściu. Idą ponure czasy.”

Internauci szybko zauważyli pewien fakt. Rosati nie mógł być pałowany wtedy przez ZOMO. Dwa lata wcześniej zapisał się bowiem do PZPR, w której został do samego końca w 1990 roku.

 

 

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij