Kraj

Koronawirus nieco odpuścił ale nadal jest źle

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie chińskim koronawirusem u kolejnych 624 osób. To dużo ale mniej niż w rekordową sobotę.

Według dzisiejszej informacji z ministerstwa najwięcej nowych zakażeń po raz kolejny odkryto na Śląsku, gdzie odkryto 149 przypadków. Na „podium” znalazły się także Małopolska (108) i Mazowsze (81). Najmniej, bo tylko 5, odnotowano w Kujawsko-Pomorskim.

Minionej doby zmarło też siedem kolejnych osób w wieku od 51 do 94 lat. Zgony miały miejsce w Krakowie, Radomiu, Tychach, Poznaniu, Łańcucie i Starachowicach. MZ poinformowała, że większość z tych osób miała choroby współistniejące.

624 nowe infekcje to nadal bardzo dużo, ale w porównaniu z ostatnimi dniami to relatywnie dobry wynik. W zeszły wtorek poinformowano o 680 przypadkach po czym ich liczba w dobowych raportach zaczęła rosnąć, osiągając rekordowe 843 nowe przypadki w sobotę.

Są też dobre informacje. Minionej doby aż 288 osób wyzdrowiało. Tym samym liczba Polaków którzy od początku pandemii pokonali koronawirusa wzrosła do 36 691 osób. MZ dodało, że chorzy na COVID-19 zajmują obecnie 1930 szpitalnych łóżek oraz 73 respiratory.
Kwarantanną obecnie objętych jest 105795 osób a nadzorem epidemiologicznym 9227 osób.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij