Publicystyka

Ależ spięcie! Sylwia Spurek domaga się od Radosława Sikorskiego przeprosin

Zatrzymanie Michała Sz., znanego jako “Margot”, nadal budzi ogromne emocje w polskim społeczeństwie, także wśród polityków. Na portalu Twitter doszło do wymiany zdań pomiędzy Radosławem Sikorskim, a Sylwią Spurek. Wszystko z powodu komentarza byłego szefa polskie dyplomacji na temat aresztowanego aktywisty LGBT.

Radosław Sikorski na antenie TVN24 odniósł się do sprawy zatrzymania Michała Sz. i osadzenia go w areszcie na okres dwóch miesięcy. Byłego szefa polskiego MSZ niespecjalnie dziwi cała sytuacja, gdyż jak sam przyznał “o wolność nie walczy się nożem, tylko kartą wyborczą”. Następnie stwierdził, że po obydwóch stronach barykady znajduje się radykalni ludzie. Z jednej strony jest to, zdaniem europosła Koalicji Obywatelskiej, Ordo Iuris, a z drugiej Antifa.

Wypowiedź polityka PO nie spodobała się zarówno Kampanii Przeciwko Homofobii, jak i Sylwii Spurek. Była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich skrytykowała Sikorskiego, że ani on, ani jego koledzy z partii przez osiem lat rządów nie zrobili nic w sprawie praw osób LGBT. Dlatego też jej zdaniem polityk powinien “powstrzymać się od oceny ludzi, którzy protestują, bo prawo, państwo, system ich wyklucza”.

Z czym, co powiedziałem się Pani poseł nie zgadza? Uważa pani, że właściwą formą walki o prawa mniejszości jest używanie noża do uszkadzania prywatnego pojazdu? I że takie happeningi służą sprawie? – napisał były szef polskiej dyplomacji.

To jednak nie przekonało byłej eurodeputowanej Wiosny, która domaga od polityka KO… przeprosin.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij