Publicystyka

“Włodek, ku**a”. Poseł Porozumienia nie wytrzymał po słowach Czarzastego

Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że aktywista LGBT został aresztowany za poglądy. Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk nie wytrzymał i dosadnie mu odpowiedział.

Wczoraj policja aresztowała działacza LGBT Michała Sz. ps. Margot w związku z atakiem na furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia i pobicie jej kierowcy. Po rozpatrzeniu odwołania prokuratury sąd stwierdził bowiem, że oskarżony powinien znaleźć się w areszcie tymczasowym. W odpowiedzi wielu polityków opozycji zaczęło go bronić i krytykować policję.

Jednym z nich był przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. „Dwa miesiące więzienia dla Margot. Za poglądy. Za własne zdanie. Za niezależność. Za prawo do bycia sobą. To może dotknąć Twoją córkę lub syna.” – napisał na Twitterze – „Dlaczego to zrobiono? Za awans? Za podwyżkę? Za dobre słowo zwierzchnika? Posłanki Lewicy i inni uczciwi ludzie interweniują. Po to są.”.

Wpis polityka sprawił, że poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk nie wytrzymał i odpowiedział mu w dosadny sposób. „Napiszę w Twoim stylu (urażonych z góry przepraszam)” – napisał udostępniając jego wpis – „Włodek. Ku**a. Za poglądy, za własne zdanie, za niezależność i za prawo do bycia sobą to ten/ta Margot na***ał/a gostka z antyaborcyjnego busa. Uliczna żuleria i bandytka. Kumasz?”

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij