Kraj

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ciężarówkę. W środku było 34 nielegalnych imigrantów.

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej DK-1 na wysokości miejscowości Kobiór w województwie śląskim. Funkcjonariusze SG zatrzymali ciężarówkę prowadzoną przez kierowcę z Turcji, która wjechała do naszego kraju od strony Słowacji. Okazało się, że w jej naczepie podróżowało 34 nielegalnych imigrantów.

Wśród przejętych przez straż graniczną imigrantów większość, bo aż 26 to byli mężczyźni, reszta to 4 kobiety i 4 dzieci. Do Polski dotarli z takich państw jak Irak, Iran czy Syria, byli wśród nich także tureccy kurdowie. SG wezwała na miejsce karetkę, której załoga przepadała ich na miejscu, po czym zapewniono im jedzenie i wodę. Następnie zatrzymani trafili do przystosowanej do takich okoliczności placówki SG w Bielsku-Białej, gdzie są prowadzone wobec nich dalsze czynności.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij