Kraj

“Stoją po stronie bandytyzmu”. Ostre słowa Ziobry o politykach opozycji

Wielu polityków opozycji staje w obronie aresztowanego aktywisty LGBT Michała Sz. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie zostawił na nich suchej nitki.

Niektórzy politycy opozycji twierdzą, że Michał Sz. ps. Margot, aresztowany za udział w zdemolowaniu furgonetki obrońców życia i pobicie jej kierowcy, to tak naprawdę więzień polityczny, który trafił za kratki z powodu swoich poglądów. Ziobro na zorganizowanej w sobotę konferencji pokazał więc film z tamtego incydentu. Stwierdził, że taki czyn jakiego miał się dopuścić Margot powinien w każdym przyzwoitym człowieku budzić odruch potępienia.

Ziobro stwierdził również, że policja zachowała się we właściwy sposób. „Organy ścigania zrobiły to, co do nich należy, to, co polskie prawo w takim wypadku nakazuje. Podjęły postępowanie, ustaliły sprawców i doprowadziły do zatrzymań, zostały skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie i niezawisły sąd tymczasowe aresztowanie zastosował” – stwierdził.

Ziobro zauważył, że ten atak pokazał, że politycy opozycji nie stoją po stronie prawa, po stronie niezawisłych sądów czy napadniętego niewinnego człowieka. “Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa i domagają się tolerancji, zrozumienia, akceptacji i pewnie w finale uniewinnienia jednego ze sprawców tego kryminalnego czynu” – powiedział – „Nie sądziłem, że dojdzie do takich czasów w Polsce, żeby politycy opozycji nie wstydzili się mówić takich słów, jakie mówią, kierować zarzutów pod adresem nie tylko policji, nie tylko prokuratury, ale nawet tych sądów, które całkiem niedawno wychwalali pod niebiosa, mówiąc o niezawisłych sądach”

Minister podkreślił, że tym razem sprawa nie budzi żadnych wątpliwości. „To jest bandytyzm, a obrona bandytyzmu przez polityków jest rzeczą niesłychaną i wzywam ich do tego, aby przeprosili funkcjonariuszy policji, prokuratury, sądów i przeprosili przede wszystkim człowieka, który został napadnięty i przeprosili tych ludzi, którzy z boku to wszystko widzieli i byli przerażeni tym, co się dzieje w środku Warszawy” – stwierdził.

Ziobro dodał, że państwo nie może tolerować takich sytuacji gdyż może to doprowadzić do niebezpiecznej eskalacji. „Czy państwo ma w takich wypadkach pozostawać bierne, przyglądać się i pozwalać na tego rodzaju bandyckie napaście, chuligańskie czyny i używanie przemocy? Jeżeli tak, to możemy sobie wyobrazić, że jutro będzie napaść jeszcze bardziej gwałtowna i brutalna, a nóż który posłużył do cięcia samochodu i opon, posłuży do tego, by ciąć ludzi, z tego powodu tylko, że nie podobają się ich poglądy”– stwierdził – „Tu mamy do czynienia z przestępstwem, z kryminalnym, z zuchwałym chuligańskim zachowaniem. Jakiekolwiek byłyby pobudki tego zachowania, to zasługuje ono na zdecydowaną reakcję ze strony państwa i państwo reaguje właściwie”

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij