Świat

W Chinach wykryto kolejnego wirusa. Jest przenoszony przez kleszcze

Media informują o kolejnym niebezpiecznym wirusie, który pojawił się w Chinach. To przenoszony przez kleszcze bunyavirus, który prowadzi do zespołu trombocytopenii – w tym bardzo wysokiej gorączki krwotocznej.

Jak podaje dziennik “Global Times” pierwsze nowe ognisko wirusa wykryto w prowincji Jiangsu na obszarach rolniczych. Jedną z pierwszych ofiar nowego zakażenia miał być 65-letni rolnik uprawiający herbatę. Po ugryzieniu przez kleszcza miał dostać silnych ataków gorączki i dotkliwych ataków kaszlu. W krótkim czasie stwierdzono kolejnych 37 przypadków zakażeń, a eksperci uważają, że choć trombocytopenia jest wywoływana przez kleszcze, może też być przenoszona przez ludzi.

Choć wirus wykryto po raz pierwszy 3 lata temu, to dotychczas nie był on tak agresywny. Nowa fala przyniosła zarażenie 70 osób i 7 zgonów.

Źródło: Global Times Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij