Gospodarka

Kapitał nie ma narodowości? Niemiecka firma będzie zwalniać – ale nie Niemców

Niemiecki Dusseldorf Holsing Ceconomy – właściciel sieci handlowych Media Markt i Saturn – wkrótce zwolni nawet 3,5 tysiąca osób. Ale nie Niemców.

Jak poinformowała agencja Reutera niemiecki holding rozważa wprowadzenie w całej grupie jednolitej struktury organizacyjnej. Zdaniem firmy da to nawet 100 milionów euro oszczędności rocznie.

W tym samym dokumencie napisano również, że Dusseldorf Holding chce obciąć zatrudnienie. Pracę może stracić nawet 3500 osób z 47 tysięcy pełnoetatowych pracowników. Niemcy nie mają się jednak o co martwić – znakomita większość tych zwolnień będzie dotyczyła pracowników z innych państw. Firma planuje również zamykanie sklepów uznawanych za nierentowne. Konkretne decyzje mają zapaść po 12 sierpnia.

To nie są pierwsze takie redukcje w firmie. Do poprzednich doszło pod koniec 2019, ale pomimo tego w drugim kwartale roku obrotowego 2019/2020 niemiecka firma odnotowała rekordową stratę 309 mln euro.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Business Insider Autor: WM
Fot. Jean Housen CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij