Kraj

Nie umie przegrywać? Trzaskowski nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Dudy

W czwartek prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję. Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w tej uroczystości.

6 sierpnia, w ostatnim dniu pierwszej kadencji, Andrzej Duda wygłosi przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę, czym rozpocznie drugą kadencję. Wielu polityków opozycji planuje zbojkotować tą przysięgę. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej w zaprzysiężeniu nie wezmą udziału m.in. Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, Marek Belka, Radosław Sikorski, Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Kopacz i Leszek Miller.

Na uroczystości mają się zamiar za to pojawić byli konkurenci Dudy w wyborach: Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak Kamysz czy Robert Biedroń. Pojawi się na nim również Małgorzata Kidawa-Błońska, chociaż zrobi to niechętnie. „Jako wicemarszałek Sejmu, będę na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy, chociaż dla mnie to na pewno nie jest radosne święto” – powiedziała na antenie Polsatu – ”Wybory były z naruszeniem wielu zasad dobrego współżycia i działania”.

Niechlubnym wyjątkiem okazał się jednak zdobywca drugiego miejsca Rafał Trzaskowski. Zapytany o to przez PAP powiedział, że nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu gdyż tego dnia nie będzie go w Warszawie. Nie ujawnił gdzie się wtedy uda.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij