Kraj

Korupcja w Warszawie. CBA zatrzymała urzędnika

CBA zatrzymała jednego z warszawskich urzędników. Chwilę wcześniej mężczyzna miał przyjąć łapówkę.

CBA dowiedziała się, że urzędnik zatrudniony w warszawskim Urzędzie Skarbowym miał żądać „gratyfikacji” w zamian za załatwienie wstrzymania czynności egzekucyjnych w sprawie należności skarbowych w wysokości kilkuset tysięcy złotych.. Pieniądze, kilka tysięcy złotych, miały mu być przekazane w jednej z warszawskich kawiarni.

Chwilę później mężczyzna został aresztowany przez agentów CBA. Zgromadzone przez warszawską delegaturę dowody w jego sprawie zostały już przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dalsze czynności procesowe zostaną wykonane kiedy zostanie do nich doprowadzony oskarżony.

CBA przypomniało przy okazji, że osoby, które wręczyły łapówkę osobie publicznej, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej poprzez dobrowolne zawiadomienie organów ścigania. Jest jednak jeden warunek – muszą to zrobić zanim te dowiedzą się o popełnieniu przestępstwa na własną rękę i muszą ujawnić wszystkie istotne okoliczności.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij