Kraj

Kolejna zatrzymana osoba ws. Sławomira Nowaka. Nieoficjalnie: To prezes spółki, która modernizowała “Czajkę”

Ciąg dalszy sprawy Sławomira Nowaka. Jak poinformował portal TVP Info we wtorek doszło do zatrzymania kolejnej osoby, biorącej udział w procederze korupcyjnym, którym, zgodnie z ustaleniami śledczych, miał kierować były minister transportu w rządzie PO-PSL.

Aleksander D. był reprezentantem jednej z polskich spółek, która ubiegała się o kontrakt na Ukrainie, gdzie miała się zająć budową oraz remontem jednej z dróg. Według ustaleń śledczych mężczyzna miał obiecywać Nowakowi łapówkę sporej wartości, kiedy ten kierował ukraińską agencją dróg Ukrawtodorem.

Według ustaleń dziennikarza śledczego Piotra Nisztora mężczyzna miał być prezesem firmy, która zajmowała się modernizacją oraz rozbudową oczyszczalni ścieków “Czajka”.

Jest to tym samym kolejna zatrzymana osoba w wyniku śledztwa prowadzonego przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie we współpracy z ukraińskimi organami ścigania przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Byłemu ministrowi transportu w rządzie Donalda Tuska postawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą wzbogacającą się w procederze korupcyjnym oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa, w wyniku czego miał uzyskać ponad 1,3 miliona złotych. Wobec polityka zastosowano trzymiesięczny areszt.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij