Gospodarka

Doszło do spotkania w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej. Tematem naprawa polskiego górnictwa

We wtorek doszło do spotkania zarządu Polskiej Grupy Górniczej z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce. W spotkaniu brał udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Aktywów Państwowych pierwsze spotkanie zespołu mającego na celu przygotowanie programu naprawczego polskiego górnictwa odbędzie się w Warszawie, w dniu 11 sierpnia 2020 r. o godzinie 11:00. Na posiedzenie zespołu zostali zaproszeni przedstawiciele związków zawodowych oraz zarządów Polskiej Grupy Górniczej S.A. i Tauron Wydobycie S.A., przedstawiciele Rady Ministrów, a także eksperci w zakresie górnictwa i energetyki.

Celem spotkania będzie m.in. przedstawienie możliwości produkcji energii elektrycznej z węgla w perspektywie krótkoterminowej, inwestycji  w energetyce i górnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w wysokosprawną i niskoemisyjną energetykę. Poruszone zostaną także kwestie związane z polityką klimatyczną, a także podjęta zostanie próba wyjaśnienia roli gazu ziemnego, odnawialnych źródeł energii i węgla kamiennego w miksie energetycznym.

W ramach spotkania zostały zaproponowane zespoły robocze w ramach PGG, szczególności w obszarach sprzedażowym na okoliczność możliwości lokowania produktu na rynku, produkcyjnym na okoliczność kosztów udostępniania węgla, pracowniczym na okoliczność wypracowania zasad organizacji pracy oraz finansowo-rynkowym na okoliczność źródeł finansowania działalności.

Źródło: gov.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij