Świat

Watykan: stan zdrowia Benedykta XVI nie budzi szczególnego zaniepokojenia

Stan zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI nie budzi szczególnego zaniepokojenia – taką informację przekazało w poniedziałek biuro prasowe Watykanu akredytowanym dziennikarzom, w tym PAP. Tak odpowiedziano na doniesienia prasowe o jego złym stanie.

Niemiecki dziennik “Passauer Neue Presse”, powołując się na biografa emerytowanego papieża Petera Seewalda podał, że choruje on na powodującą silne bóle różę twarzy. Według Seewalda 93-letni Benedykt XVI jest bardzo słaby, a choruje od czasu powrotu z Ratyzbony, gdzie odwiedził w czerwcu swego brata księdza Georga Ratzingera tuż przed jego śmiercią.

Watykańskie biuro prasowe w nocie, jaką otrzymali dziennikarze powołało się na informacje przekazane przez osobistego sekretarza Benedykta XVI arcybiskupa Georga Gaensweina. Jak podkreślono, papież senior wychodzi z “ostrej fazy bolesnej choroby”, która “nie jest ciężka”.

Od swego ustąpienia w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w rezydencji w Ogrodach Watykańskich.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij