Sport

Usain Bolt nie zamierza nakłaniać córeczki do uprawiania sportu

Legendarny jamajski lekkoatleta Usain Bolt, który w maju po raz pierwszy został ojcem, nie zamierza nakłaniać córeczki Olympii Lightning do uprawiania sportu. “Będzie robiła to, co zapragnie. Zamierzam ją tylko wspierać, a nie kierować” – powiedział ośmiokrotny mistrz olimpijski.

Matką dziewczynki jest jego wieloletnia partnerka Kasi Bennett. Mistrz olimpijski, który karierę sprinterską zakończył w 2017 r., dobrze czuję się w nowej roli.

“Tacierzyństwo, bycie rodzicem to fajna rzecz. To jest nowe życie, uczenie się i zbieranie doświadczeń dzień po dniu. Jestem szczęśliwy” – powiedział Jamajczyk portalowi “Wide World of Sports”.

Bolt w marcu ogłosił w mediach społecznościowych, że niedługo zostanie ojcem, ostrzegając w sposób żartobliwy przyszłych pretendentów do ręki jego córki, żeby „nie pogrywali” z nim. Teraz zdradził, że przed narodzinami córeczki otrzymywał mnóstwo pytań w stylu: “Czy ona będzie biegała, uprawiała lekkoatletykę?”.

33-letni Jamajczyk, ośmiokrotny złoty medalista igrzysk, nadal jest rekordzistą świata w biegach na 100 i 200 m.

Źródło: PAP Autor:
Fot. Flickr/ Nick Webb/CC BY 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij