Kraj

Rejestracje wesel i kontrole w sklepach. Minister Szumowski zdradził plany rządu

Minister Łukasz Szumowski zdradził w wywiadzie dla Polskiego Radia co planuje zrobić rząd w związku z wzrostem liczby zakażeń chińskim koronawirusem. Stwierdził też, że jego zdaniem jest za wcześnie aby mówić o drugiej fali pandemii.

W ostatnich dniach miało miejsce dużo nowych zakażeń koronawirusem. Zdaniem Szumowskiego było to efektem rozluźnienia przestrzegania reżymu sanitarnego. W związku z tym zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się kontrole w sklepach mające sprawdzić, czy ich klienci i personel na pewno noszą w nich maseczki. Kontrole będą przeprowadzane przez policję i służby sanitarne.

Zapytany o to czy wzrost liczby zakażeń ma związek z wyjazdami wakacyjnymi Szumowski zauważył, że ponad 60% nowych miało miejsce w dwudziestu kilku powiatach. Jego zdaniem gdyby to była kwestia turystyki czy wyborów to ten wzrost nastąpiłby w całej Polsce. Jego zdaniem ten wzrost jest więc kwestią „dużych ognisk” w zakładach pracy czy na imprezach rodzinnych jak wesela.

Minister zapowiedział więc, że być może wkrótce pojawi się obowiązek rejestracji wesel. Do odpowiednich służb trzeba będzie dostarczyć listę gości aby mogły przeprowadzić dochodzenie epidemiologiczne. Ma to również zapewnić, że będzie przestrzegany obowiązujący obecnie limit 150 gości.

Szumowski ocenił, że za wcześnie jeszcze na mówienie o drugiej fali koronawirusa. Ocenił, że obecne przypadki to nie fala a „falowanie”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij