Publicystyka

Skandal! Działacze LGBT ukradli znicz, który Morawiecki zapalił pod pomnikiem Chrystusa i chwalą się tym w internecie

Autorzy lewicowego profilu “Stop Bzdurom” pochwalili się na Facebooku… kradzieżą znicza, który dzień wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapalił pod pomnikiem Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Kilka dni temu aktywiści tej formacji byli odpowiedzialni za zawieszenie tęczowych flag na pomnikach w stolicy, w tym również na wspomnianym monumencie Chrystusa.

Dzisiaj w nocy zakosiłyśmy znicz spod Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu. TEN znicz, który Morawiecki postawił, by ugłaskać urażone uczucia wszystkich polskich homofobów – tak brzmiał wstęp posta “Stop Bzdurom” przed edycją, gdzie piszą już o “jakiś łobuziakach”.

Znicz został zabrany na Most Łazienkowski. Jak tłumaczą autorzy profilu jest to miejsce, w którym samobójstwo popełniła Milo Mazurkiewicz w maju 2019, aktywista LGBT. Dodatkowo zamieścili zdjęcie, na którym jedna z osób trzyma obok znicza baner z napisem: “Głupolu, to tu postaw znicz”

Źródło: Facebook/ Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij