Kraj

Opozycja i działacze LGBT rozsiewają fake newsa nt. policji nakazującej zdjęcie tęczowej flagi. Prawda jest zupełnie inna

Podczas wczorajszego Marszu Powstania Warszawskiego na balustradzie jednego z balkonów, na której wisiała tęczowa flaga, stanął mężczyzna, który zaczął prowokować uczestników przemarszu i wykonywać obsceniczne gesty. Znany aktywista LGBT, Bart Staszewski, upublicznił informację jakoby w mieszkaniu mężczyzny miała pojawić się policja i nakazać mu zdjęcie flagi. Wpis wywołał spore oburzenie wśród polityków opozycji oraz niektórych internautów, jednak prawda jest zupełnie inna.

Podczas wczorajszego dochodziło do kilku prowokacji ze strony jego przeciwników. Kilka osób zgromadziło się pod pomnikiem Powstania Warszawskiego i nie chciało opuścić tego miejsca, znajdującego się na trasie przemarszu. Nie reagowali ani na prośby organizatora, ani też policji, dlatego też w konsekwencji zostali wyniesieni. Oprócz tego incydentu odnotowano także przypadki wywieszania prowokacyjnych banerów, a także rzucania plastikowymi butelkami w uczestników Marszu.

Jednak zdecydowanie najgłośniejszym incydent rozegrał się z udziałem mężczyzny ubranego w perukę, czerwoną bluzę i slipki. Stanął on na balustradzie balkonu, na którym wisiała tęczowa flaga, a następnie zaczął obrażać uczestników Marszu, wykonując dodatkowo obsceniczne gesty.

Jak poinformował na Twitterze Bart Staszewski, aktywista LGBT znany z prowokacyjnych tablic “stref wolnych od LGBT”, do mieszkania prowokatora przybyła policja, która nakazała mu zdjęcie flagi. Temat podłapało wielu internautów, a także polityków opozycji m.in Barbara Nowacka czy Katarzyna Lubnauer.

Okazuje się jednak, iż jest to jedynie… fake news. Co prawda interwencja funkcjonariuszy miała miejsce, jednak nie ma mowy o żadnym zdjęciu flagi. Policjanci pojawili się w mieszkaniu mężczyzny z powodu zagrożenia, jakie stwarzał zarówno dla siebie, jak i uczestników Marszu, o czym poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij