Świat

Prawicowy polityk zginął w katastrofie lotniczej

Na Alasce doszło do zderzenia dwóch awionetek. W jednej z nich zginął republikański polityk.

Zdarzenie miało miejsce w piątek w pobliżu lotniska w wiosce Soldotna. Ok. 8:30 rano czasu lokalnego niezwykle popularny w tym stanie samolot de Havilland Beaver zderzył się z drugą dwusilnikową maszyną w powietrzu w odległości ok. 3 kilometrów od lotniska. Obie maszyny runęły na ziemię, zabijając wszystkich pasażerów.

Jedną z maszyn pilotował członek władz stanowych, 67-letni republikanin Gary Knopp. Druga należała do lokalnej firmy, która świadczyła usługi lotów widokowych, lotniczych wypraw rybackich etc. Na jej pokładzie oprócz pilota znajdował się przewodnik z Kansas i czteroosobowa wycieczka młodych ludzi z Południowej Karoliny. Sześć osób zmarło na miejscu, siódma w drodze do szpitala.

Gubernator Alaski rozkazał opuszczenie flag stanowych i państwowych do połowy masztów. Przyczyny wypadku są dopiero badane. Obaj piloci byli bardzo doświadczeni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Krzysztof Marek Wlodarczyk CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij