Publicystyka

Niewiarygodne! Spurek wykorzystuje nawet rocznicę Powstania aby promować lewacką ideologię

Sylwia Spurek wykorzystuje każdą okazję aby promować swoją ideologię. Tym razem posłużyła jej do tego rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

Spurek postanowiła z okazji dzisiejszej rocznicy wezwać do pamięci o jego ofiarach. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie forma w jakiej to zrobiła. „W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o wszystkich ofiarach i o walczących, i o cywilach” – napisała na swoim Twitterze – „To nie tylko historia, to też herstoria, bo w Powstaniu ginęli nie tylko powstańcy, ale i powstanki, nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i mieszkanki”. 

Herstoria to termin wymyślony w latach siedemdziesiątych przez amerykańskie feministki. Uznały bowiem, że słowo „history” brzmi identycznie jak „his story” (ang. jego opowieść) i uznały, że jest on szowinistyczny. Co swoją drogą nie miało nic wspólnego z prawdą – słowo history pochodzi od greckiego ἱστορία oznaczającego „wiedzę zdobytą przez pytania” i nie mającego nic wspólnego z zaimkiem „his”

Dodatkowego „uroku” jej wpisowi dodaje fakt, że opatrzyła go cytatem. Ten został podpisany jako słowa Hanny Krall. I chociaż faktycznie pochodzi z jej książki „Zdążyć przed Panem Bogiem”, to autorem tych słów był Marek Edelmann. A one same dotyczyły wprawdzie powstania, ale tego w gettcie.

Internauci, jak zwykle, nie zostawili na niej suchej nitki.

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij