Świat

Niemiecki sąd wypuścił imigranta oskarżonego o zgwałcenie dziewczynki. Kilkanaście dni później zgwałcił kolejną

Policja w Dortmundzie aresztowała imigranta, który jest oskarżony o gwałt na 13-latce. Miesiąc wcześniej aresztowali go z powodu podejrzenia, że zgwałcił 11-latkę.

23-letni Zubyr S. przybył do Niemiec z Afganistanu w 2015 roku, w szczycie kryzysu uchodźczego. Wystąpił o azyl ale na razie go nie otrzymał, dostał jednak prawo stałego pobytu. Jak donoszą niemieckie media o pierwsze przestępstwo został oskarżony już po 21 miesiącach. Od tego czasu oskarżano go dwukrotnie o uszkodzenia ciała, dwukrotnie o poważne oskarżenia ciała i cztery razy o przestępstwa narkotykowe.

Policja z Dortmundu ujawniła, że aresztowali go 24 lipca. Tego dnia miał zwabić do jednego z budynków i zgwałcić 13-letnią dziewczynkę. Ofiara na szczęście zapamiętała jego twarz i policja szybko go złapała.

Wkrótce okazało się, że Zubyr został aresztowany miesiąc wcześniej. Wtedy był oskarżony o zgwałcenie 11-latki w tym samym mieście. Potwierdził to prowadzący tamtą sprawę prokurator. Imigrant trafił wtedy do aresztu tymczasowego ale sąd po 12 dniach wypuścił go i zezwolił mu na odpowiadanie z wolnej stopy. Sędzia uznał, że pomimo bogatej kartoteki kryminalnej mężczyzna nie był wcześniej oskarżany o przestępstwa na tle seksualnym i miał stałe miejsce pobytu, przez co ryzyko jego ucieczki było małe.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Bild Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij