Kraj

Przestępcy chcieli zastrzelić prokuratora i jego rodzinę

Portal TVP Info ujawnił, że przestępcy chcieli dokonać zamachu na prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Do sądu trafił już akt oskarżenia a prokuratorowi przydzielono ochronę.

Dziennikarze ustalili, że za planami zamachu na prokuratora stali dwaj groźni bandyci, Bogdan G. i Grzegorz P., którzy w przeszłości byli już skazani za zabójstwa. Motywem była zarówno zemsta jak i obawy, że prokurator Święczkowski może doprowadzić do skazania jednego z nich na dożywocie.

Co ciekawe bandyci planowali zamach na prokuratora z wnętrza celi. Według śledczych to Grzegorz P. miał nakłonić do tego pomysłu kolegę z celi, a ten przy pomocy przebywającego na wolności kolegi załatwił wskazanej przez niego osobie broń z tłumikiem i amunicję.

Śledczy dowiedzieli się o tym przypadkiem w trakcie śledztwa dotyczącego korupcji w jednym z opolskich zakładów karnych. Badali przypadek więziennego wychowawcy, który za pieniądze miała załatwiać osadzonym suplementy diety, akcesoria do ćwiczeń i inne produkty. Dziennikarze TVP ustalili, że prokuratorowi przydzielono ochronę osobistą a do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko oby gangsterom.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij