Kraj

Piękny gest premiera Morawieckiego. Wraz z harcerzami sprzątał mogiły powstańców

Premier Mateusz Morawiecki wraz z harcerzami z ZHR sprzątał i porządkował mogiły na cmentarzu w Wierszach pod Warszawą. Swój pochówek ma tam 54 bohaterów ze Zgrupowania Armii Krajowej “Kampinos”, którzy zginęli w czasie walk z Niemcami.

“Polegli na polu chwały, ale na wieczność pozostaną w naszej pamięci.

54 żołnierzy Zgrupowania Armii Krajowej “Kampinos”, którzy zginęli w czasie walk z Niemcami, spoczywa na cmentarzu w Wierszach pod Warszawą.

Tuż po wojnie cmentarz został zniszczony i zbezczeszczony przez komunistyczne bojówki. Dopiero po latach doprowadzono go do porządku. Dziś jak nigdy należy chronić i dbać o miejsca pamięci, dając przykład kolejnym pokoleniom.
Razem z drużynami harcerzy – 60 MDH-y “Łowcy” im. św. o. M.M.Kolbego, 63 KDH-ek “Droga” im. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, 63 KDH-y “Husaria” im. bł. ks. Józefa Stanka SAC i kadrą Mazowiecki Hufiec Harcerzy Kresy im. hm. RP Henryka Glassa “Chudego Wilka” pokazaliśmy wspólnie, jak to się robi! Nikt się nie oszczędzał.

Pomnik, nagrobek, monument – to nie kawałek kamienia czy odlew z metalu. To symbol, nasza przeszłość, dobra lub zła. Bez niej jesteśmy pozbawieni tożsamości, kultury, podatni na powielanie błędów minionych pokoleń.

Najwyższym wyrazem szacunku wobec tych, którzy walczyli o wolną Polskę, jest nasza codzienna ciężka praca, edukacja i ochrona ideałów, o które walczyli żołnierze z “Kampinosu”.” – napisał na Facebooku szef rządu.

 

Polegli na polu chwały, ale na wieczność pozostaną w naszej pamięci.54 żołnierzy Zgrupowania Armii Krajowej…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 31 lipca 2020

 

Wcześniej premier wraz z prezydentem złożył hołd powstańcom pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich w Warszawie.

Źródło: stefczyk.info/Facebook Autor: Krystian Maj/KPRM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Pękła kolejna psychologiczna granica. Rekordowa liczba zakażeń

0 0

Atak nożownika we Francji! Nie żyją trzy osoby

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij