Publicystyka

“Powstanki warszawskie opowiedziały się zdecydowanie za prawami osób LGBT”. Kuriozalne słowa Nowickiej

Posłanka Wanda Nowicka (Lewica) skomentowała w telewizji profanację figury Jezusa niosącego krzyż. Jej zdaniem takie działanie popierają…powstańcy i „powstańki” warszawskie.

Nowicka wzięła udział w programie „Minęła 20” na antenie TVP którego głównym tematem była niedawna akcja aktywistów LGBT, którzy zaatakowali kilka warszawskich pomników, w tym figurę Jezusa niosącego krzyż stojącą przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Nowicka uważa, że nic wielkiego się nie stało. Powołała się przy tym na autorytet powstańców warszawskich. “Powstańcy warszawscy i powstanki warszawskie opowiedziały się zdecydowanie za prawami osób LGBT i dostrzegają, że tak jak w Polsce są te osoby traktowane, to może doprowadzić do wojny, a w każdym razie do konfliktu” – stwierdziła – “Akcja objęła nie tylko figurę Chrystusa, ale także inne warszawskie pomniki. One pięknie wyglądają z tęczową flagą. Nic takiego się nie stało”.

Drugi z zaproszonych gości, wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, nie wytrzymał i w ostrych słowach odpowiedział posłance Lewicy. „Dawniej bolszewicy wieszali czerwone flagi, dziś LGBT wiesza flagi tęczowe. […] Tęczowe lobby nam narzuca swoje antywartości, ale my mówimy temu stop i bronimy tradycji.” – stwierdził – „Ja sobie wypraszam, jako osoba wierząca – i myślę, że mówię również w imieniu bardzo wielu, milionów Polaków katolików – aby usprawiedliwiać tego typu akty barbarzyństwa”.

Źródło: Stefczyk Info na podst. Niezależna Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij