Świat

Pensjonat usunął norweską flagę bo jej właściciele mieli dość hejtu lewicy

Właściciele pensjonatu w Michigan zdecydowali się usunąć zdobiącą ją flagę Norwegii. Ujawnili, że budziła ona wielką niechęć lewicy, która myliła ją ze sztandarem Konfederacji.

W ostatnim czasie amerykańska lewica prowadzi krucjatę przeciwko wszelkim pamiątkom po Konfederacji – jak nazywały się stany amerykańskiego południa które postanowiły się odłączyć, co doprowadziło do wojny secesyjnej – z przestrzeni publicznej. Najgłośniej zrobiło się o obalaniu przez nich pomników, ale doprowadzili też między innymi do wydania zakazu pokazywania Krzyża Południa, jak popularnie nazywa się sztandar bojowy Konfederacji, na wyścigach NASCAR czy w amerykańskich bazach wojskowych.

Małżeństwo Greg i Kjersten Offbecker nie myślało, że ta sprawa będzie ich dotyczyć. Kilka lat temu kupili zabytkową posiadłość w mieście St. Johns w Minneapolis. Postanowili przekształcić ją w tzw. bed&breakfast – charakterystyczny dla krajów anglosaskich typ małego pensjonatu, zwykle prowadzony przez rodziny. Aby nawiązać do swojego pochodzenia Kjersten Offbecker nazwała go Nordic Pineapple (ang. Nordycki Ananas) a jego front udekorowała flagą Norwegii wiszącą obok flagi USA.

Ostatnio przekonała się, że to był zły pomysł. Wiele osób przejeżdżających obok ich pensjonatu zatrzymywało się aby skrytykować ich za tą flagę. Nie podobała się również wielu gościom. Małżeństwo zaczęło z jej powodu dostawać również liczne listy z pogróżkami.

Problemem okazało się to, że wielu sympatyków lewicy myliło tą flagę z sztandarem Konfederacji. Kjersten nie potrafi tego zrozumieć. „Są w tych samych kolorach, ale na norweskiej fladze nie ma gwiazdek a sztandar Konfederacji to wielkie X” – powiedziała lokalnym mediom – „Norweska flaga to część nordyckich państw, wszystkie są krzyżami”.

W końcu małżeństwo zdecydowało, że flaga musi zniknąć. „Zaczęliśmy się bać, że odstraszy ludzi od korzystania z naszego pensjonatu” – powiedzieli dziennikarzom – „Dostawaliśmy ostatnio tak wiele negatywności. To nie jest już „hej, wywiesiliście sztandar Konfederacji”, teraz to „powinniście się wstydzić, że wywiesiliście sztandar Konfederacji. Jesteście rasistami ponieważ wywiesiliście sztandar Konfederacji”.

Małżeństwo zapowiedziało jednak, że flaga ostatecznie wróci na ich przybytek. Muszą tylko wcześniej wymyślić sposób na to jak ją wywiesić aby nie obrażała lewicowych gości.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij