Publicystyka

Matczak skomentował profanację figury Jezusa przez LGBT. Mocna odpowiedź Ziemkiewicza

Znany z sympatii do opozycji prawnik Marcin Matczak skomentował niedawny atak środowisk LGBT na warszawskie pomniki, w tym na figurę Jezusa dźwigającego krzyż. Odpowiedział mu publicysta Rafał Ziemkiewicz.

W nocy z 28 na 29 lipca aktywiści LGBT zaatakowali kilka warszawskich pomników. Przymocowali do nich flagi LGBT, a na niektórych zostawili też kartki z wulgarnym napisem „Jeb**e się ignoranci”. Najgłośniej zrobiło się o sprofanowaniu przez nich figury Jezusa dźwigającego krzyż stojącej na Krakowskim Przedmieściu.

Sprawa wywołała ożywioną dyskusję. Większość komentatorów, dziennikarzy czy polityków, nawet tych sympatyzujących z opozycją, oceniła ten wybryk negatywnie. Jednym z nielicznych wyjątków był Matczak. “Jeżeli naprawdę jesteś katolikiem, bardziej powinna oburzać Cię tęcza purpurowo-żółto-niebieskich siniaków na czyimś ciele niż ta umieszczona na pomniku.” – napisał na swoim Twitterze – „Niestety, jesteśmy narodem hipokrytów: dajemy sobie wmówić, że powinno być odwrotnie”

Ten kuriozalny wpis szybko doczekał się odpowiedzi Ziemkiewicza. “Nie ma to jak brnąć w gloryfikowanie głupoty, chamstwa i zbydlęcenia – no bo najważniejsze przecież, że to „nasi” – skomentował publicysta.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij