Publicystyka

Rolnik odpowiada Bońkowi i Kowalczykowi. Nagrał film do “inteligentów”

Małopolski rolnik postanowił zakpić sobie z sobie wielkomiejskich elit i nagrać film, który pokazuje jak wygląda życie nowoczesnego rolnika, tak wyśmiewanego przez tych “wykształconych z większych ośrodków”. Pochodzący spod Tarnowa Norbert Kaczmarczyk, reprezentujący polskich rolników w Sejmie z ramienia Solidarnej Polski, obalił mit jakoby polska wieś była zacofana, jak życzyliby sobie tego koryfeusze postępu pokroju Zbigniewa Bońka i Wojciecha Kowalczyka. 

Praca na wsi jest bardzo wymagająca. Kilka slow do ludzi, którzy jeszcze niedawno obrażali wieś i jej mieszkańców. Może pokażecie jak obsługiwać taki sprzęt? @BoniekZibi
@W_Kowal
Produkujemy Wam najwyższej jakości żywność. Pozdrawiam serdecznie – napisał na Twitterze Kaczmarczyk.

 

W nagraniu możemy zobaczyć niezwykle skomplikowaną aparaturę, jaka jest wykorzystywana we współczesnym rolnictwie. Kaczmarczyk zachęca “inteligentów”, by spróbowali ją poprawnie obsłużyć. Rolnik-poseł wyjaśnia też, że współczesna praca na roli, to “gra zespołowa”, gdzie każdy ma wyznaczone swoje miejsce i obowiązki. Czy po filmie nasi uczeni piłkarze, do których zaadresował nagranie Kaczmarczyk, zmienią zdanie?

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij