Gospodarka

Polacy są dumni z premiera. Aż 70% pozytywnie ocenia wyniki unijnego szczytu

Pracownia Estymator sprawdziła co Polacy sądzą o wynikach unijnego szczytu. Rząd ma powody do zadowolenia – znakomita większość jest z nich zadowolona i pozytywnie ocenia działania premiera Morawieckiego.

Estymator przeprowadził sondaż 24 i 25 lipca na zlecenie portalu DoRzeczy. Respondentom zadano w nim kilka pytań. Pierwsze dotyczyło wynegocjowanych przez Morawieckiego dla Polski 750 miliardów złotych z unijnego Funduszu Odbudowy. Znakomita większość Polaków – aż 70,1% – uznała, że to zdecydowany sukces lub raczej sukces. Jako zdecydowanie lub raczej porażkę postrzega to 29,9% procent respondentów.

Większość Polaków również ocenia pozytywnie skuteczność premiera w trakcie negocjacji. Pozytywnie oceniło ją 66,5 procent respondentów a negatywnie 33,5%.
Jeszcze więcej Polaków uważa, że Polska dobrze korzysta z unijnych środków. 69,7% uważa, że rząd wydaje je zdecydowanie lub raczej dobrze a inną opinię ma 30,3% (we wszystkich podawanych wynikach nie uwzględniono niezdecydowanych).

Respondentów poproszono również o wskazanie na co w pierwszej kolejności powinny być przeznaczone te środki, mogli wskazać w tym pytaniu na kilka odpowiedzi. Bez zaskoczenia najwięcej osób – 56,1% – stwierdziło, że na służbę zdrowia. W pierwszej trójce znalazły się także działania na rzecz klimatu, jak wymiana pieców czy dofinansowania do fotowoltaiki (24,7%) oraz rozbudowa i remonty infrastruktury drogowej (19,2%).3

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Jacek Szydłowski

Ankieta

Jak zakończy się aktualny kryzys w Platformie Obywatelskiej?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij