Publicystyka

“Ja bym się wyparł ojca”. Kolejny skandaliczny atak na córkę Andrzeja Dudy

Córka prezydenta Dudy Kinga jest ostatnio obiektem ataków za to, że ośmieliła się wystąpić na jego wieczorze wyborczym. Ostatnio dołączył do niego kolejny celebryta, Michał Piróg.

Kinga Duda, podobnie jak Pierwsza Dama, praktycznie nie brała udziału w kampanii wyborczej swojego ojca. Obie kobiety wzięły za to udział w jego wieczorze wyborczym. Córka prezydenta wyraziła w jego trakcie przekonanie, że jej ojciec będzie dobrze wykonywał swoje obowiązki głowy państwa bo jest dobrym człowiekiem.

Duda zwróciła się również do Polaków z apelem o pojednanie po ostrej kampanii wyborczej. „Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy.” – powiedziała – „Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści”.

Słowa Kingi Dudy o pojednaniu wywołały ogromną wściekłość wśród zwolenników opozycji. Ostatnio do grona osób, które ją atakują dołączył znany z występów w TVNie tancerz Michał Piróg. „Ciężką sytuacją jest mieć poglądy, takie, jakie ma córka prezydenta i być nią.” – stwierdził w rozmowie z Plejadą – „Ona ma dwa wyjścia, albo oficjalnie powiedzieć, że się nie zgadza z tym, co robi jej ojciec, albo powinna nic nie mówić”.

Cwelebryta zarzucił również Dudzie, że jest zmanipulowana. Jego zdaniem wypowiadając się nie miała szczerych intencji gdyż w przeciwnym wypadku zabrałaby głos znacznie wcześniej. „Ja mogę powiedzieć, że jestem osobą, która wierzy w wolność i równość ludzi. Gdyby mój rodzony ojciec gardził częścią społeczeństwa, to ja bym się wyparł ojca.” – stwierdził – „Nie wierzę. Rozumiem miłość do rodziców, ale nie można usprawiedliwiać tą miłością postaw, które są haniebne”.

Piróg nie jest jedyną osobą, która w tak chamski sposób zaatakowała córkę prezydenta. Wczoraj do nagonki przystąpiła również znana z niebanalnej urody feministka Marta Lempart. Komentując zatrzymanie przez policję aktywisty LGBT podejrzewanego o udział w ataku na furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia Lempart nazwała Kingę Dudę „polską wersją nazi Barbie” i stwierdziła, że oddelegowano ją do „wybielania faszyzującego tatusia”.

 

Źródło: Autor:
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij