Kraj

Zamiast gratulacji dla zwycięzcy, kolejny atak na ugrupowanie rządowe. Internauci odpowiadają na wpis Tuska

Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym odniósł się do wyborów prezydenckich. Na próżno jednak szukać w nim gratulacji dla zwycięzcy.

Andrzej Duda wygrał niedzielne wybory prezydenckie, dzięki czemu będzie sprawował urząd prezydenta Polski przez kolejne, najbliższe pięć lat. Nie wszyscy jednak mogą się z pogodzić z takim stanem faktycznym w obozie opozycji. Część polityków i dziennikarzy z tego środowiska ma zastrzeżenia co do sposobu ich przeprowadzenie uważając, iż zostały one sfałszowane. Pojawiło się też wiele głosów uderzających nie tylko w samego Dudę, ale i także jego wyborców, kolejny raz posiłkując się argumentami na temat ich miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu czy też wykształcenia.

Do krytycznych głosów dotyczących lipcowej elekcji dołączył się również były premier Donald Tusk, który w swoim wpisie co prawda odcina się od komentarzy dzielących wyborców na lepszych i gorszych. Nie zabrakło w nim jednak głosu krytyki wobec ugrupowania rządowego oraz wezwania do walki z nim.

-Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić. Walczmy z nią, nie między sobą – czytamy we wpisie szefa Europejskiej Partii Ludowej.

W odpowiedzi na jego post pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. W jednym z nich szef portalu TVP Info, Samuel Pereira, podkreślił iż Tusk nie jest zdolny do złożenia gratulacji zwycięzcy oraz zaapelowania do Polaków o wzajemny szacunek pomimo rozbieżności poglądów. Bezlitośni byli również inni internauci.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij