Kraj

Ostrzelano biuro poselskie SLD. Policjanci zatrzymali podejrzanego

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie okna w biurze poselskim SLD przy ul. Złotej, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. W miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek – poinformował we wtorek wieczorem podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Wcześniej rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska przekazała PAP, że “w poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura”. Jak dodała, “okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm”.Jak przekazała Żukowska, dziury w szybach znajdowały się także w restauracji, której witryny znajdują się pod oknami siedziby SLD.

“Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej” – powiedziała.

Okno w siedzibie SLD, gdzie znalazły się ślady po śrucie, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej.

Jak przekazał we wtorek wieczorem PAP podkom. Piotr Świstak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu KRP Warszawa I w miejscu zamieszkania zatrzymali we wtorek do tej sprawy 42-letniego mężczyznę. Był notowany za posiadanie narkotyków, groźby karalne i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

“Podczas przeszukania w mieszkaniu zabezpieczono dwa pistolety prawdopodobnie zasilane gazem CO2 oraz około 1500 sztuk śrutu w postaci metalowych kulek” – podał Świstak.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj
Fot.

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij