Kraj

Zbigniew Ziobro zdradził co planuje Andrzej Duda

Zbigniew Ziobro zdradził, co Andrzej Duda planuje na drugą kadencję. Wśród priorytetów znalazła się dalsza reforma sądownictwa.

Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski powiedział mediom, że nie ma się co spodziewać rewolucji. Prezydent Duda i rząd będą kontynuować obecną politykę. „Z jednej strony polityka prorodzinna, sprawy społeczne, które będziemy chcieli zachować – mówię tu o 300 Plus i 500 Plus, trzynasta emerytura, czyli bardziej sprawiedliwe dzielenie tego, co jest dorobkiem wszystkich Polaków” – stwierdził – „Po drugie, wzrost gospodarczy, który jest z tym związany”. Dodał, że Polska jest liderem wzrostu gospodarczego mimo postpandemicznego kryzysu i będą chcieli to utrzymać.

Ziobro stwierdził także, że jednym z priorytetów Dudy w obecnej kadencji będzie „reforma instytucji państwa”, ze szczególnym naciskiem na dokończenie reformy sądów. „Na pierwszy plan wysuwa się dokończenie reformy sądownictwa, ale też innych organów państwa, żeby było bardziej profesjonalnie, szybciej.” – stwierdził – „Tutaj potrzebny jest konsensus i – w tym niezwykle trudnym momencie, w którym jesteśmy – doprowadzenie tego, co zaczęliśmy, do końca”.

Ziobro zastrzegł, że za wcześnie jeszcze na mówienie o szczegółach. „O szczegółach będę mógł rzetelnie powiedzieć po tym, jak zostaną uzgodnione te zmiany, które chcę zaproponować, zarówno na forum Zjednoczonej Prawicy, jak i z panem prezydentem” -podkreślił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij