Kraj

Zniszczono patriotyczny mural w Przecławiu. LGBT zamiast “Bóg, Honor, Ojczyzna”

Nieznani wandale zniszczyli patriotyczny mural w Przecławiu (woj. zachodniopomorskie), zamalowując hasło “Bóg, Honor, Ojczyzna” napisem “LGBT”. O całej sprawie poinformowali pracownicy Fundacji Polskich Wartości.

Powstały w 2017 roku mural został sfinansowany ze środków zebranych przez Fundację Polskich Wartości oraz gminę Kołbaskowo i sołectwo Przecławia, natomiast za jego wykonanie zabrała się lokalna, patriotyczna młodzież. Na graffiti został wyryty wielki napis “Polska”, podobizny Józefa Piłsudskiego i króla Jana III Sobieskiego, dwa patriotyczne hasła “Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz “Wiara, Walka, Miłość”, a także herb II Rzeczypospolitej i Kołbaskowa.

Niestety w nocy z piątku na sobotę 11 lipca nieznani wandale zniszczyli mural, zamazując wizerunek Józefa Piłsudskiego i przekreślając hasło “Wiara, Walka, Miłość”. Oprócz tego namalowali farbą wielki napis “LGBT”, który przysłonił podobiznę Jana III Sobieskiego oraz hasło “Bóg Honor Ojczyzna”.

– Tak wygląda tolerancja w wykonaniu barbarzyńców spod znaku LGBT. Był to kolejny mural na Przecławiu wykonany przed tzw. młodzież trudną, która teraz przekształciła się w tak bardzo wartościowych ludzi. Część z nich trafiła do Wojska Polskiego i broni naszych granic i nas. Ale widocznie nie jest to doceniane, że można trudniejszych ludzi wyciągnąć, podać im rękę i zrobić z nich porządnych obywateli. Lepiej być teraz nijakim, nietolerancyjnym, mówiącym, że się jest tolerancyjnym –powiedział na antenie Polskiego Radia Szczecin Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Dziennik Narodowy Autor: JD
Fot. Facebook

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij