Kraj

Hans G. odpowie za obrażanie Polaków. Brawo Natalia Nitek-Płażyńska!

Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił w piątek wyrok sądu niższej instancji ws. Hansa G. – niemieckiego przedsiębiorcy oskarżonego o znieważanie polskich pracowników swojej firmy i grożenie jednej z nich. Sąd uznał go winnym znieważenia, ale niewinnym kierowania gróźb.

W grudniu ub.r. Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał przedsiębiorcę Hansa G. za winnego znieważenia pięciu pracownic swojej firmy działającej w Pomorskiem. Sąd skazał go na karę 20 tys. złotych grzywny, nawiązki na rzecz czterech kobiet (w sumie 11 tys. zł), wpłatę 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz ponad 40 tys. zł tytułem opłaty za ekspertyzę fonoskopijną zleconą w tej sprawie przez prokuraturę.

Wejherowski sąd skazał też mężczyznę na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za używanie gróźb karalnych wobec byłej już pracownicy – Natalii Nitek-Płażyńskiej, nakazał G. pisemne przeproszenie kobiety i zakazał kontaktu z nią.

Natalia Nitek-Płażyńska, tak skomentowała sprawę na swoim Twitterze:

– Sąd uznał, że Hans G. popełnił przestępstwo. Znieważył Polaków! Wyrok jest prawomocny. Jednocześnie nie rozumiem i nie zgadzam się z tym, że nie został skazany za groźby. Jak inaczej rozumieć jego słowa, że “chciałby pozabijać Polaków”? Najważniejsze jednak, że został skazany. – napisała Nitek-Płażyńska.

Płażyńska podziękowała też wszystkim, którzy przez ostatnie lata wspierali, ją w jej batalii z Hansem G.

– Dziękuję wszystkim za wsparcie w mojej kilkuletniej batalii. To nie był dla mnie łatwy czas, ale wiem, że reprezentowałam nie tylko siebie ale i wielu Polaków, którzy nie godzą na takie traktowanie. – napisała gdańszczanka.

Apelację od wyroku złożył w Sądzie Okręgowym w Gdańsku oskarżony. Wniósł o uniewinnienie lub odesłanie sprawy do ponownego rozpatrzenia. W odpowiedzi prokuratura wniosła o utrzymanie wyroku w mocy.

Do sprawy odniósł się też mąż Natalii Nitek-Płażyńskiej. W poruszającym komentarzu na Facebooku podziękował żonie za wieloletnią batalię o Polaków:

Kochanie, gratuluję wytrwałości, siły i oddania walce o naszą polską sprawę. Hans G. znieważał Polaków i został za to skazany! Gdyby nie Ty, pewnie dalej poniewierałby swoich pracowników. Gorzkie zwycięstwo, ale zwycięstwo. Niech żyje Polska! – napisał Kacper Płażyński.

Kochanie, gratuluję wytrwałości, siły i oddania walce o naszą polską sprawę. Hans G. znieważał Polaków i został za to…

Opublikowany przez Kacpra Płażyńskiego Piątek, 10 lipca 2020

 

Przypomnijmy też, co Natalia Nitek-Płażyńska mówiła, po pierwszym wyroku:

Źródło: PAP, stefczyk.info Autor: aks/ robs/pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij