Publicystyka

Mocne słowa Ziemkiewicza o Trzaskowskim. “Elektorat PO wie, że to co mówi, to tylko wyborcza ściema”

Publicysta Rafał Ziemkiewicz odniósł się do niedawnego wpisu europosłanki Koalicji Obywatelskiej Janiny Ochojskiej, która wyjaśniła dlaczego zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Dla dziennikarza obietnice wyborcze prezydenta Warszawy są jedynie “ściemą”.

Janina Ochojska zamieściła na Twitterze wpis, w którym wymieniła kilka powodów dla których zamierza zagłosować 12 lipca na Rafała Trzaskowskiego. Uwagę mediów oraz wielu ludzi przykuł zwłaszcza punkt czwarty, zgodnie z którym kandydat Koalicji Obywatelskiej zamierza wprowadzić kartę LGBT w całej Polsce. Ten postulat wzbudził sporo kontrowersji, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż prezydent Warszawy albo unika tego tematu w ostatnich dniach albo wyraża poglądy zgoła odmienne – np. w postaci sprzeciwu wobec adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Do tematu odniósł się również znany publicysta Rafał Ziemkiewicz.

-Radość p. Ochojskiej że prezydent Trzaskowski wprowadzi kartę LGBT w całym kraju dowodzi, że elektorat PO doskonale wie, iż wszystko, co ich kandydat teraz mówi, to tylko wyborcza ściema. Wie, kim jest naprawdę, co naprawdę zamierza, tego właśnie po nim oczekuje, i popiera murem – czytamy we wpisie dziennikarza.

To niejedyny wpis Rafała Ziemkiewicza w ostatnich dniach, który mocno punktuje wiarygodność Trzaskowskiego i jego kolegów z Platformy Obywatelskiej i zaprzyjaźnionych mediów. W środę publicysta przypomniał najgłośniejsze kłamstwa obecnej opozycji, które miały tylko jeden cel: osłabić prezydenta Andrzeja Dudę i Zjednoczoną Prawicę.

“Pięć lat kłamstw i histerii

Wyrzuciliśmy to już z pamięci – a niesłusznie. Przed drugą turą wyborów przypomnijmy sobie. Sobie i niezdecydowanym znajomym. Co? To, że prawie wszystko, czym przez ostatnie pięć lat zarzucały Polaków lewicowo-liberalne media, na czym skupiały uwagę, wokół czego nakręcały emocje, było zwyczajnie z d. wzięte. Przekręcone, zmanipulowane albo w ogóle zmyślone, celowo traktowane półsłówkami i hasełkami, żeby trudno było odkryć, że histeryczne komentarze „redaktorów” i ich gości tak naprawdę nie odnoszą się do rzeczywistości, są tylko propagandową „bańką”, mającą zwolenników „totalnej opozycji” nieustannie utrzymywać w emocjonalnym paroksyzmie. I celowo szybko zmieniane, przykrywane kolejnymi, równie zmyślonymi historiami, by nie dać czasu na poznanie faktów, tylko szybko pognać „wzmożonych” ku kolejnym wzmożeniom.
Pamięć machinalnie wyrzuca szczegóły. Na szczęście dziennikarzowi pozostają notatki.” – zaczyna dziennikarz i przechodzi do konkretów.  Trochę długie, ale warto przeczytać całość!

Pięć lat kłamstw i histeriiWyrzuciliśmy to już z pamięci – a niesłusznie. Przed drugą turą wyborów przypomnijmy sobie….

Opublikowany przez Rafała Ziemkiewicza Środa, 8 lipca 2020

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij