Kraj

“Finansuje organizację nawołującą do nienawiści”. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości złożył zawiadomienie na Trzaskowskiego do prokuratury

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bączkiewicz złożył zawiadomienie do prokuratury przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Zarzuca mu finansowanie z miejskich pieniędzy organizacji wzywającej do przemocy i obalenia państwa.

Chodzi o głośną sprawę Biennale Warszawa. Jakiś czas temu warszawski portal Życie Stolicy odkrył, że ta finansowana z miejskich pieniędzy organizacja kulturalna zorganizowała w 2019 roku cykl skrajnie lewicowych wykładów i szkoleń pod nazwą „Społeczna Szkoła Antykapitalizmu”. Z tytułów i opisów spotkań można było wywnioskować, że szkolono na nich zadymiarzy z Antify.

Bączkiewicz chce, żeby całej sprawie przyjrzała się prokuratura. „W ubiegłym roku pan Rafał Trzaskowski przekazał 3,6 mln zł na organizację “Biennale Warszawa”.” – oświadczył na konferencji prasowej – „Organizacja ta spożytkowała pieniądze na szkolenie m.in. anarchistów z tzw. Antify”.

Przypomniał, że przemoc polityczna ze strony Antify jest ogromnym problemem na zachodzie Europy czy w USA. Koordynator struktur Marszu Mariusz Piotrowski przypomniał, że niedawno Polacy mieli przedsmak tego kiedy pobito w Warszawie wolontariusza fundacji Pro-Prawo do Życia.

Prezes SMN w swoim zawiadomieniu powołał się na art. 256 par. 1 dotyczący propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego i art. 127 par. 1 i 2 dotyczący zamachu stanu. Jego zdaniem Biennale Warszawa jest częścią ruchu rewolucyjnego, który chce siłą zmienić panujący w Polsce ustrój.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Rafał Guz

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij