Publicystyka

Zbigniew Boniek obraził Polaków. Mocna odpowiedź internautów

Zbigniewowi Bońkowi najwyraźniej nie spodobały się wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. Postanowił z tej okazji obrazić miliony polaków, którzy głosowali na Andrzeja Dudę.

Ostatnio wśród zwolenników opozycji widać powrót do starej narracji o tym, że PiS popierają „niewykształceni, biedni, z mniejszych ośrodków”. Boniek najwyraźniej też wierzy w ten mit. „Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem” – napisał na Twitterze <pisownia oryginalna> – „To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska”.

Do tego skandalicznego wpisu odniósł się rzecznik prasowy Porozumienia Kamil Bortniczuk. „Panie prezesie…dwoma z pięciu przymiotników konstytucyjnych wyborów są: RÓWNOŚĆ – każdy głos jest równy; i POWSZECHNOŚĆ – każdy dorosły obywatel ma prawo głosu. Wykształceni, z dużych miast – w poczuciu wyższości, często o tym zapominają.” – skomentował na Twitterze.

Boniek jednak za bardzo się tym nie przejął. „Panie Kamil Bortniczuk proszę się nie podniecać. Na Pana głosowało 0,05 % ludzi uprawnionych w wyborach parlamentarnych….. proszę o tym pamiętać, a nie krzyczeć na TT.” – odpowiedział – „Ukłony dla wsi polskiej, emerytów i ludzi po podstawówce. Stwierdzenie faktów nikogo nie obraża, proste”.

 

Internauci mieli jednak co do tego zupełnie inne zdanie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij