Świat

Uzbrojone małżeństwo stawiło czoła protestującym, którzy wdarli się na ich posesję

Grupa protestujących z ruchu Black Lives Matter wdarła się na prywatną posesję. Jej właściciele przywitali ich z bronią w ręku.

W niedzielny wieczór aktywiści Black Lives Matter chcieli zaprotestować przed domem lewicowej burmistrz St. Louis Lydy Krewson. Nie spodobało im się to, że podczas transmisji na żywo na Facebooku przeczytała ona listy z żądaniami odebrania finansowana policji, łącznie z nazwiskami i adresami osób, które je wysłały. Chcieli z tego powodu zażądać, aby zrezygnowała ze stanowiska.

W drodze pod jej dom uczestnicy protestu wyłamali bramę i próbowali przejść przez zamknięte osiedle. Kiedy zbliżyli się do jednej z posiadłości, wyszło z niej małżeństwo w średnim wieku, Mark i Patricia McCloskey. Obydwoje byli uzbrojeni – Patricia miała w ręce kompaktowy pistolet a Mark karabin samopowtarzalny. Stanęli przed drzwiami do swojej rezydencji i powiedzieli protestującym, żeby grzecznie szli dalej.

 

McCloskey powiedział lokalnym mediom, że razem z żoną bał się, że uczestnicy protestu zaatakują ich lub ich dom, więc dlatego sięgnęli po broń. Podkreślił, że oboje sympatyzują z ruchem Black Lives Matter, ale tu nie chodziło o pokojowy protest a część uczestników im groziła. Policja początkowo nie wniosła żadnych oskarżeń uznając to za podręcznikowy przykład samoobrony przeciwko osobom, które naruszyły prywatny teren. Prokurator rejonowa Kimberly Gardner uznała jednak, że sprawa nie jest tak oczywista i w poniedziałek wieczorem wydała oświadczenie, że jej biuro rozpoczęło w tej sprawie śledztwo.

Nagranie z tego incydentu błyskawicznie rozeszło się po internecie. Internauci równie szybko ochrzcili małżeństwo prawników mianem „Ken&Karen”, co jest mniej więcej odpowiednikiem polskiego „Janusz i Grażyna”. Równie szybko McCloskeyowie stali się również bohaterami memów.

 

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Washington Times Autor: WM
Fot. twitter
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij