Kraj

Szymon Hołownia zdradził, kogo poprze w następnej turze wyborów. Tego się nikt nie spodziewał!

– Nie mam w niej swojego kandydata, ale na wybory pójdę i oddam głos nie za czymś, ale przeciwko wizji prezydentury Andrzeja Dudy – przyznał Szymon Hołownia w czasie konferencji prasowej. Były gwiazdor TVN-u zapowiedział powstanie stowarzyszenia “Polska 2050”, które powstanie na bazie jego sztabu wyborczego. Choć sam chce głosować na Trzaskowskiego, to nie rekomenduje tego swoim wyborcom, bo – jak przyznał – nie jest “panem sumień”. 

Szymon Hołownia ogłosił, że w II turze zagłosuje “przeciw prezydenturze Andrzeja Dudy”, czyli na Rafała Trzaskowskiego. Dodał też, że “nie umówił się tylko na wybory prezydenckie, ale na to, aby służyć naszej ojczyźnie. Dla naszych dzieciaków, naszych bliskich”.

– Tysiące ludzi będą zaangażowane w “Polskę2050”. Dotychczasowe biura wyborcze zostaną przekształcone w 18 biur ruchu. Chcemy przygotowywać na bieżąco nowe programy dla Polski – zapowiedział.

Przypomnijmy, w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij