Kraj

M.Kidawa-Błońska: Budka kłamie mówiąc, że nie wiedział o bojkocie? O tym wiedzieli wszyscy

Wicemarszałek Sejmu i była kandydatka PO na urząd Prezydenta RP była pytana między innymi o słowa szefa Platformy, który w tvn24.pl stwierdził, że nie wiedział o pomyśle bojkotowania wyborów „O tym, że nie możemy w takich wyborach brać udziału wiedzieli wszyscy i była na to zgoda. Jak to było skomunikowane to jest coś innego. Borys Budka, wszyscy o tym wiedzieli, jestem osobą odpowiedzialną.

-(Radio Plus) Czyli Borys Budka teraz kłamie?

-(MKB) Mówię wyraźnie, o tym wiedzieli wszyscy.

-(Radio Plus) Pani czuje się potraktowana fair przez władze partii?

-(MKB) Działania w polityce i partii, to działania żeby być skutecznym, żeby działać zespołowo, żeby mieć zaufanie do ludzi, z którymi się pracuje…

– (Radio Plus) I Pani Marszałek nie straciła zaufania do Borysa Budki?

-(MKB) Nie, nie straciłam.”

Czy Rafała Trzaskowskiego nie powinno być w Warszawie? Miasto funkcjonuje, ma dobre służby i wiceprezydentów.

Prowadzący Sedno Sprawy zapytał Małgorzatę Kidawę Błońską czy Rafał Trzaskowski nie powinien być w stolicy po poniedziałkowych ulewach „Warszawa ma bardzo dobre służby, dobrych wiceprezydentów, miasto funkcjonuje. To nie prezydent rozwiązuje tylko cały zespół, który pracuje (…) Są miejsca gdzie prace jeszcze trwają, ale miasto działa. Warszawa nie jest zarządzana jednoosobowo palcem.

-(Radio Plus) Jeżeli bez prezydenta wszystko tak sprawnie działa równie dobrze cały rok mógłby być na urlopie…

– (MKB) Zauważyliśmy w czasach pandemii, że można świetnie funkcjonować łączyć się internetowo i w sytuacjach kryzysowych tak można działać. Ulewa była, po ulewie jest posprzątane.”

Najsilniejsze punkty programu Trzaskowskiego? Wybieramy prezydenta nie premiera.

Rozmowa z wicemarszałek Sejmu dotyczyła też programu kandydata Platformy Rafała Trzaskowskiego:

„-(Radio Plus) Jakby Pani Marszałek miała wybrać trzy najważniejsze punkty programu, coś czym mogłaby Pani przekonać nowych wyborców, to byłoby to?

-(MKB) Wybieramy prezydenta, nie premiera i rząd. Prezydent może mówić jakie kierunki są najważniejsze. Dla Rafała Trzaskowskiego, zdrowie, edukacja…

-(Radio Plus) Zbyt ogólnie. Nie ma tam nic czym można się pochwalić?

-(MKB) Zachęcam wszystkich do przeczytania programu…

-(Radio Plus) To jakaś jedna rzecz?

-(MKB) Nie ma czegoś takiego jak mówił prezydent Duda, że cały czas mówi co było dane. Rafał Trzaskowski mówi jak ważna jest edukacja dla obywateli (…) Mówimy o służbie zdrowia, o całym rozwiązaniu systemowy. Szczegółowych rzeczy na pewno wrócimy do budowy mieszkań dla młodych, ale to jest rzecz szczegółowa.”

Źródło: Sedno Sprawy w Radiu PLUS Autor: Sedno Sprawy w Radiu PLUS
Fot. Sedno Sprawy w Radiu PLUS
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij