Kraj

Bulwersujący wpis Rosatiego: “Zgon RP w XVIII wieku nie był męczeństwem niewinnego narodu, lecz zasłużonym rozpadem państwa”

Poseł Platformy Obywatelskiej Dariusz Rosati podzielił się na Twitterze dość zaskakującym wpisem przed II turą wyborów. Przypomniał w nim o upadku I Rzeczpospolitej w XVIII wieku twierdząc, iż Polacy w tamtych czasach… zasłużyli na upadek swojego kraju i życie pod zaborami.

-Pamiętajmy przed II turą wyborów o ważnej lekcji historii: Zgon Rzeczypospolitej w XVIII wieku nie był męczeństwem niewinnego narodu, lecz zasłużonym rozpadem państwa, które upadło w wyniku ślepoty swoich obywateli, ignorancji swoich przywódców i nieudolności swoich instytucji – czytamy we wpisie byłego europosła największej opozycyjnej partii.

Na wpis Rosatiego zareagowało wielu internautów, którym nie przypadło do gustu porównanie zastosowane przez polityka. Dlatego też nie szczędzili słów krytyki pod jego adresem w komentarzach.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Wikipedia
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij