Publicystyka

Spurek uważa połowę głosujących za homofobicznych ksenofobów? Szokujące wpisy europoseł

Była europoseł Wiosny Sylwia Spurek skomentowała na Twitterze wyniki I tury wyborów prezydenckich. Rezultat pierwszej rundy batalii o fotel prezydenta RP musiał być dla lewicowej polityk wysoce niezadowalający, gdyż w swoich wpisach nie szczędziła słów krytyki pod adresem Polaków.

Andrzej Duda wygrał I turę wyborów prezydenckich ciesząc się poparciem na poziomie 43,67%, który zmierzy się w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim (30,34% głosów). Wyniki pozostałych kandydatów kształtowały się następująco: Szymon Hołownia – 13,85%, Krzysztof Bosak – 6,75%, Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,37%, Robert Biedroń  2,21%, Stanisław Żółtek – 0,23%, Marek Jakubiak – 0,17%, Paweł Tanajno – 0,14%, Waldemar Witkowski – 14%, Mirosław Piotrowski – 0,11%.

Rezultat pierwszej rundy batalii o fotel głowy państwa nie spodobał się Sylwii Spurek. Znana z lewicowych poglądów europoseł mocno skrytykowała wolny wybór około połowy głosujących (najpewniej mając na myśli elektorat Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka), którzy jej zdaniem opowiedzieli się za “homofobiczną, ksenofobiczną, przeciwną prawom kobiet Polską, w której bezkarnie można łamać konstytucję, przeciwną Unii Europejskiej i negującą kryzys klimatyczny”.

-Mam nadzieję, że 12 lipca okaże się, że to był zły sen… – napisała była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

W późniejszym wpisie swoje uwagi skierowała pod adresem młodych ludzi w wieku od 18 do 29 lat. A konkretnie do 23% głosujących w tym przedziale wiekowym, którzy oddali swój głos na kandydata Konfederacji.

-23% Polek i Polaków w wieku 18-29 lat swój głos oddało na K. Bosaka, czyli przeciwko równości, za dyskryminacją i wykluczaniem ludzi… Ku rozwadze polskich szkół i środowiska akademickiego… – czytamy we wpisie Sylwii Spurek.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij