Kraj

Opublikowano częściowe wyniki I tury. Duda powiększa przewagę nad Trzaskowskim

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe wyniki I tury wyborów prezydenckich obejmujące dane z 99,77% lokali wyborczych. Andrzej Duda uzyskał poparcie na poziomie 43,67%, znacząco powiększając swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim, który uzyskał 30,34% głosów. Na urzędującego prezydenta zagłosowało 8 412 183 uprawnionych do głosowania, jego najgroźniejszy konkurent uzyskał poparcie 5 845 164 osób. 

Wynik ubiegającego się o reelekcję prezydenta jest wyższy, niż opublikowane tuż po zamknięciu lokali wyborczych wyniki badania exit poll oraz late poll.

Trzecią pozycję zajął Szymon Hołownia, który uzyskał wynik na poziomie 13,85%. Tuż za nim znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, którego poparło 6,75% głosujących. Władysław Kosiniak-Kamysz cieszył się poparciem 2,37% wyborców, z kolei na Roberta Biedronia swój głos oddało 2,21% głosujących.

Pozostali kandydaci uzyskali wyniki poniżej 1% głosów. II tura wyborów odbędzie się 12 lipca, w której zmierzą się prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij