Publicystyka

Wyrazy wsparcia płyną z Polski dla zaatakowanego przez lewicowe bojówki Posobca. Ale nie od dziennikarza GW

Jack Posobiec, amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, słynący ze swoich konserwatywnych poglądów oraz wspierania Donalda Trumpa, został zaatakowany podczas próby obrony pomnika Abrahama Lincolna przed jego obaleniem przez lewicowych bojówkarzy. W mediach społecznościowych powstała inicjatywy wyrażenia wsparcia dla mężczyzny, do której dołączyło wielu Polaków. Nie wszystkim jednak spodobał się ten pomysł. Szczególnie jednemu dziennikarzowi Gazety Wyborczej.

W USA od miesiąca trwają antyrasistowskie protesty organizowane przez lewicowe organizacje takie jak Antifa czy Black Lives Matter, których członkowie ostatnio obrali sobie za cel niszczenie pomników osób, uznawane przez nich za rasistowskie. Nie patrząc przy tym w ogóle na ich historyczny dorobek. Przykładem takiej postaci jest szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln, który sprzeciwiał się niewolnictwu i stał na czele Północy podczas wojny secesyjnej, a śmierć poniósł z ręki Johna Wilkesa Booth’a, wielkiego zwolennika utrzymania niewolnictwa. Pomimo tego część lewicy uznaje polityka za rasistę, gdyż ten miał opowiadać się za utrzymaniem “supremacji białej rasy” oraz sprzeciwiał się zrównaniu białej i czarnej społeczności USA. Dlatego też pomniki Lincolna stały się celami dla lewicowych bojówek, które dążą do ich obalenia. Również ten znajdujący się w mauzoleum byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

To właśnie w obronie znanego monumentu postawionego w Lincoln Park stanął konserwatywny dziennikarz polskiego pochodzenia Jack Posobiec, kiedy podczas jednego z wieców dyskutowano nad jej zdjęciem. Jego postawa nie spotkała się ciepłym przyjęciem przez członków Antify czy Black Lives Matter, którzy kilkukrotnie zaatakowali fizycznie mężczyznę, wulgarnie obrażali, a jedna z osób próbowała go nawet okraść.

Filmiki z całego incydentu szybko obiegły serwisy społecznościowe, gdzie wiele osób wyraziło swoje wsparcie dla Posobca i podziwiało go zachowanie spokoju pomimo bardzo agresywnego nastawienia lewicowych bojówkarzy. Ciepłe słowa płyną także z Polski, choć nie wszyscy solidaryzują się z zaatakowanym mężczyzną.

-Wsparcie z Polski dla hitlerowca, od prowadzącego program w TVP. A jednak wciąż dziwi… – napisał Jacek Harłukowicz, dziennikarz “Gazety Wyborczej”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Twitter Autor: JD
Fot. screenshot

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij