Kraj

PKW: Odnotowano łącznie 8 przestępstw związanych z wyborami prezydenckimi

Łącznie zanotowano 8 przestępstw związanych z wyborami i 159 wykroczeń – poinformował w niedzielę zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Sych. Przeważały przypadki uszkodzenia ogłoszeń wyborczych.

Sych na konferencji prasowej przekazał, że najwięcej, bo 93 zdarzeń, dotyczyło uszkodzeń ogłoszenia. Było też 28 przypadków naruszenia ciszy wyborczej i 12 przypadków niedozwolonego umieszczenia plakatów wyborczych.

Zanotowano też jeden przypadek usiłowania udostępnienia niewykorzystywanej karty wyborczej innej osobie w celu głosowania.

“Łącznie odnotowano 8 przestępstw związanych z wyborami i 159 wykroczeń” – oświadczył Sych.

Dodał, że w 50 przypadkach policja zabezpieczała przewóz dokumentacji wyborczej, z czego w jednym przypadku była konieczność sprawdzenia minersko-pirotechnicznego lokalu wyborczego.

W działania związane z wyborami jest zaangażowanych 6 tys. 270 policjantów.

Sych wymienił też dwa zdarzenia, jedno z 26 czerwca w miejscowości Jedwabno w powiecie szczycieńskim, gdzie w czasie rozwieszania plakatów wyborczych mężczyzna został napadnięty i doszło do uszkodzenia ciała i uszkodzenia plakatu.

Drugi incydent wydarzył się w sobotę w Wałbrzychu – trzech pracowników straży miejskiej w cywilu zdejmowało plakaty wyborcze różnych kandydatów, a garażu straży miejskiej w Wałbrzychu znaleziono 39 plakatów wyborczych.

Źródło: PAP Autor: kmz/ aop/ joz/
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij