Kraj

Andrzej Duda wygrywa I turę wyborów. Znamy wyniki exit poll

Andrzej Duda – 41,80 proc., Rafał Trzaskowski – 30,40 proc., Szymon Hołownia – 13,30 proc., Krzysztof Bosak – 7,4 proc., Robert Biedroń – 2,90 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,60 proc., inni kandydaci – 1,6 proc – tak wyglądają wyniki exit poll I tury wyborów prezydenckich. 

– Dziękuję ogromnie tym, którzy mi zaufali; po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie – powiedział w Łowiczu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego po I turze wyborów.

– Dziękuję ogromnie tym, którzy mi zaufali. Po pięciu latach uzyskuję prowadząc cały czas politykę, różnie krytykowany, atakowany, podejmując trudne decyzje (…) bardzo trudne sprawy, które załatwialiśmy w międzyczasie, ogromne społeczne oczekiwania, co do tego, żeby poprawić sytuację, co do tego, żeby poprawić byt ludzi, wielkie oczekiwania. Po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie – powiedział prezydent Duda.

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 62,9 proc. – wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. W poprzednich wyborach prezydenckich w 2015 r. frekwencja w pierwszej turze wyniosła 48,96 proc., a w drugiej – 55,34 proc.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij