Kraj

Mateusz Morawiecki odbył rozmowę telefoniczną z Borisem Johnsonem. Wiemy, jakie tematy poruszono

Odbyłem rozmowę premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem; rozmawialiśmy o dwustronnych relacjach, bezpieczeństwie międzynarodowym, a także na temat sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii w czasie pandemii – poinformował w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

“Właśnie odbyłem rozmowę premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Rozmawialiśmy o dwustronnych relacjach naszych państw, bezpieczeństwie międzynarodowym, a także na temat sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii w czasie pandemii” – napisał szef rządu na swoim profilu na Facebooku.

Jak zaznaczył, z brytyjski premierem omówili też rozwiązania gospodarcze podjęte w czasie pandemii. “Opowiedziałem Premierowi Johnsonowi o wprowadzeniu tarczy antykryzysowej o wartości około 15 proc. PKB. Zaznaczyłem, że wychodząc z kryzysu wywołanego pandemią, Polska planuje koncentrować się na innowacyjnych sektorach gospodarki, a także inwestycjach. Zgodziliśmy się, co do tego, że to najlepsza droga do powrotu do wzrostu gospodarczego” – napisał Morawiecki.

Szef rządu poinformował, że z Johnsonem zgodzili się “również na przyjęcie dokumentu wskazującego główne kierunki współpracy dwustronnej w wielu obszarach – w tym w odniesieniu do polityki klimatycznej i energetycznej, technologicznej oraz bezpieczeństwa wewnętrznego”.

Źródło: PAP Autor: mzk/ mhr/
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij